tu jesteś: telefony komórkowe / samsung

Telefony Komórkowe: Samsung

Grupa Samsung -  jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych zrzeszających firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe.

Założona w 1938 roku przez Lee Byung-chula jako firma eksportowa wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny.
  Grupa Samsung, będąca dawniej konglomeratem (czebolem), zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców, oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Po azjatyckim kryzysie finansowym, oddziały firmy Samsung zajmujące się poszczególnymi sektorami rynku są osobnymi firmami podlegającymi Grupie Samsung. Działalność firmy w Korei jest zlokalizowana głównie w mieście Suwon zwanym potocznie Samsung City.
Firma Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku w mieście Daegu i obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach. Obrót firmy w 2003 roku osiągnął 101,7 miliarda dolarów. Samsung Electronics znajduje się na liście 10 najlepszych marek świata.

www.samsung.com


W latach 90. XX wieku firma Samsung stała się korporacją międzynarodową i liderem w produkcji podzespołów elektronicznych. We wrześniu 1993 roku Samsung Construction dostał zlecenie na budowę jednej z dwóch wież Petronas Towers w stolicy Malezji Kuala Lumpur, a w 2004 na konstrukcję największej budowli zbudowanej przez człowieka, wieży Burj Dubai w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Azjatycki kryzys finansowy w latach 1997-1998 nie zaszkodził firmie Samsung w znaczącym stopniu w przeciwieństwie do innych przedsiębiorstw koreańskich, ale będąca częścią Grupy Samsung firma Samsung Motor Co, musiała zostać sprzedana za 5 miliardów dolarów koncernowi Renault. Z kolei Samsung Electronics zaczął rozwijać się bardzo dynamicznie stając się liderem Grupy Samsung, oraz wytwórców półprzewodników, pokonując światowego lidera w tej dziedzinie, amerykańską firmę Intel.

Samsung Electronics stał się silnym konkurentem dla firm japońskich, tajwańskich i amerykańskich firm z Doliny Krzemowej, rozwijając produkcję głównie układów pamięci DRAM, pamięci Flash, lodówek i odtwarzaczy DVD, stawiając sobie za cel podwojenie sprzedaży i osiągnięcie pozycji globalnego lidera w produkcji 20 produktów z tej grupy do 2010 roku. Obecnie Samsung Electronics jest wiodącym producentem ekranów LCD i nowoczesnych telefonów komórkowych.

Pozycja firmy jest na tyle silna, że także na rynku japońskim daje sobie ona radę skutecznie konkurując na ich własnym rynku z takimi markami jak Sony czy Panasonic. Ze względu na szerokie spektrum działalności firmy, budzi ona duże kontrowersje zarówno w sprawach naruszenia praw patentowych, np. z firmą Fujitsu o pierwszeństwo w opracowaniu technologii wyświetlaczy LCD, jak i za nieprzyjazny stosunek do pracowników.

Obecnie firma Samsung jest sklasyfikowana na 20. miejscu listy najbardziej wartościowych firm na świecie.
Polityka Prywatnosci |

Samsung Service Gravur - Budowa domów - Barnkalas