tu jesteś: telefony komórkowe / philips

Telefony Komórkowe: Philips

Royal Philips Electronics (Koninklijke Philips Electronics N.V.), szerzej znany jako

Philips jest jednym z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie.

W 2003 firma zatrudniała 164 000 pracowników w ponad 60 krajach a jej obroty wyniosły 29 miliardów €. Spółka publiczna, notowana na giełdach w Amsterdamie (na platformie EURONEXT; skrót PHIA) oraz nowojorskiej (tzw. "Wall Street"; skrót PHG). W obrębie koncernu działają spółki: Philips Consumer Electronics, Philips Semiconductors, Philips Lighting, Philips Medical Systems i Philips Domestic Appliances and Personal Care.

Firma została założona w 1891 przez braci Gerarda i Antona Philips w Eindhoven, w Holandii. Ich pierwszym produktem była żarówka oraz "inny osprzęt elektrotechniczny". W pierwszej fabryce Philipsa obecnie znajduje się muzeum. W latach 20. XX wieku zaczęto wytwarzać inne produkty, a w 1939 wprowadzono na rynek pierwszą golarkę elektryczną Philishave. Philips wprowadził też do użytku kasetę magnetofonową, która szybko stała się przebojem. Nie udało się za to rozpropagować standardu video znanego pod nazwą V2000 z powodu konkurencji ze strony standardów Betamax i VHS. W roku 1922 Philips pojawia się także w Polsce, jako udziałowiec Polsko -Holenderskiej Fabryka Lampek Elektrycznych,
  produkującej żarówki i sprzęt oświetleniowy.

W maju 1940 właściciele Philipsa zostali poinformowani o niemieckiej inwazji na Niderlandy i zdecydowali się na ucieczkę do USA, zabierając ze sobą sporą część majątku firmy. Zarządzając nią z terenu Stanów Zjednoczonych umożliwili jej działalność przez cały okres wojny. Wiele spośród sekretnych laboratoriów badawczych było doskonale ukrytych przed hitlerowcami, co po wojnie pozwoliło firmie na szybki powrót do świetności.

www.philips.com


Sony i Philips: bezdotykowy sojusz

Sony i NXP Semiconductors osiągnęły porozumienie w sprawie utworzenia spółki joint-venture, która zajmie się opracowaniem, produkcją i sprzedażą kontrolerów dla jednolitej platformy bezdotykowych systemów kart mikroprocesorowych. Platforma ta ma powstać w wyniku ujednolicenia niezgodnych dotąd technologii Sony Felica i Philips Mifare (NXP jest firmą, która została wydzielona z Philipsa we wrześniu br.).

Platforma Mifare znalazła szerokie zastosowania na całym świecie - według Philipsa, do użytkowników trafiło już 1,2 miliarda zgodnych z nią mikrokontrolerów i ponad 7 milionów czytników. Natomiast Sony sprzedała dotąd 170 mln układów dla systemu Felica. Są one wykorzystywane m.in. w coraz bardziej popularnej w Japonii usłudze "mobilnego portfela", umożliwiającej autoryzowanie płatności w sklepach za pomocą telefonu komórkowego.

Nowa spółka joint-venture ma wprowadzić jednolity format i terminale umożliwiające współpracę z oboma rodzajami kart bezdotykowych, a w efekcie przyspieszyć popularyzację tej technologii i jej aplikacji. Jej formalne utworzenie jest planowane na połowę przyszłego roku.
 Polityka Prywatnosci |

Philips Paralotnie Kursy - Second Hand Brautmode - Monety