tu jesteś: telefony komórkowe / nokia

Telefony Komórkowe: Nokia

Nokia to fińska firma elektroniczna zajmująca się obecnie produkcją urządzeń dla telekomunikacji

, powszechnie znana z produkcji telefonów komórkowych oraz wysokoczętotliwościowych stacji przekaźnikowych dla telefonii GSM. Spółka akcyjna notowana na giełdach w Helsinkach, Frankfurcie oraz nowojorskiej "Wall Street" (NYSE).
  Firma, założona w roku 1865 jako fabryka masy papierniczej, następnie zajmowała się produkcją kabli i galanterii gumowej. Firma zaczęła używać nazwy Nokia, po przeniesieniu produkcji do miasta Nokia w Finlandii. Po przeprowadzce firma dość głęboko weszła w branżę elektroniczną, produkując elektronikę użytkową: telewizory, magnetowidy, zestawy do odbioru telewizji
satelitarnej, a także podzespołów elektronicznych.  Wraz z rozwojem branży informatycznej oraz komputeryzacji firma rozszerzyła branżę o monitory komputerowe a następnie o dedykowane urządzenia oparte o układy cyfrowe, telefony i interfejsy dla telefonii komórkowej by w końcu całą produkcję zwrócić głównie w rynek telefonii cyfrowej.

Nokia jest koncernem międzynarodowym w pełnym tego słowa znaczeniu - zatrudnia 60 tys. osób w 120 krajach. Tworzy 20% całego eksportu Finlandii. Obecnie (dane z kwietnia 2006 roku) więcej niż co trzeci (35%) telefon komórkowy sprzedawany na świecie został wyprodukowany przez Nokię. Nokia jest w pierwszej dziesiątce firm rozpoznawanych przez konsumentów na świecie.

Główna siedziba firmy Nokia znajduje się w Keilalahti w miejscowości Espoo w Finlandii. Jednym z wiceprezesów firmy jest Polak Stefan Widomski.


www.nokia.com


Nokia i SIPphone oferują usługi łatwego dostępu do usług głosowych, dzięki aplikacji Gizmo VoIP w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N80 Internet Edition.

Nokia i SIPphone oferują usługi łatwego dostępu do usług głosowych, dzięki aplikacji Gizmo VoIP w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N80 Internet Edition.

Nokia ogłosiła, że użytkownicy mobilnego komputera multimedialnego Nokia N80 Internet Edition będą mieć łatwy dostęp do tanich połączeń poprzez Internet dzięki usługom Gizmo Voice over IP (VoIP) firmy SIPphone. Mobilny komputer multimedialny Nokia N80 Internet Edition jest już przystosowany do połączeń internetowych przy użyciu protokołu SIP, natomiast firmy Nokia i SIPphone umożliwiają obecnie łatwą konfigurację i nawiązywanie połączeń przy użyciu usługi Gizmo VoIP bezpośrednio z tego urządzenia.

Użytkownicy mobilnego komputera multimedialnego Nokia N80 Internet Edition mogą bezpłatnie pobrać aplikację Gizmo VoIP korzystając z polecenia „Pobierz”, które znajduje się w menu i automatycznie rozpocząć instalację. Jest to prosty, dwuetapowy proces, który polega na utworzeniu bezpłatnego konta do połączeń internetowych. Z innych funkcji, takich jak osobiste powitania poczty głosowej, kupowanie punktów kredytowych Gizmo Call Out do nawiązywania połączeń z numerami stacjonarnymi i komórkowymi czy zarządzanie kontem Gizmo, można korzystać w witrynie www.gizmovoip.com dostępnej z mobilnego komputera multimedialnego.

Internetowe połączenia telefoniczne przy użyciu mobilnego komputera multimedialnego Nokia N80 Internet Edition nawiązuje się tak łatwo, jak zwykłe połączenia głosowe. Jedyna różnica polega na tym, że dzieje się to za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WLAN, co zapewnia oszczędności i zmniejsza czas wykorzystania sieci komórkowej. Opracowana przez firmę Nokia i oparta na protokole SIP platforma VoIP umożliwia integrację funkcji połączeń internetowych. Aplikację Gizmo VoIP można pobrać korzystając z polecenia „Pobierz”, które znajduje się w menu. Otwarta platforma programowa S60 w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N80 Internet Edition jest ponadto przystosowana do pobierania kompatybilnych aplikacji innych firm do połączeń internetowych.Polityka Prywatnosci |

Nokia Modeschmuck preiswert - Oferta hotelowa - Terrarium