tu jesteś: telefony komórkowe / benq

Telefony Komórkowe: BenQ

BenQ firma powstała na skutek przekształceń firmy Continental Systems Inc. powstałej w 1984 w firmę Acer Technologies.

Jest tajwańskiem producentem urządzeń cyfrowych. Ostateczna nazwa firmy powstała na skutek złączenia początkowych liter sloganu Bringing Enjoyment and Quality to Life, stało się to pod koniec 2001 roku.
  Firma BenQ 1 października 2005 weszła w posiadanie oddziału telefonii komórkowej Siemensa za 350 milionów € i stała się czwartą co do wielkości firmą na rynku telefonów komórkowych.

BenQ przejęło m.in. centrum rozwojowe we Wrocławiu zajmujące się oprogramowywaniem telefonów UMTS.
W rok później jeszcze przed prezentacją nowych projektów tworzonych pod marką BenQ-Siemens we Wrocławiu i kilku lokacjach w Niemczech.

Firma matka BenQ Corp. zaniechała dalszego finansowania swych europejskich oddziałów, co zmusiło do grupowych zwolnień lub przekazania wykwalifikowanego personelu do innych firm jednocześnie ogłaszając, iż cały dział odpowiedzialny za tworzenie telefonów BenQ-Siemens zostanie przeniesiony do azjatyckich oddziałów.

www.benq.com


BenQ zdobywa większość nagród na międzynarodowym rozadaniu nagród iF China Product Design

Wydarzenie odbyło się podczas trwającego w Szanghaju pokazu CeBIT Asia. Aż dziesięć z tych 24 nagród przyznano stylowym modelom telefonów i akcesoriom BenQ-Siemens. Modele S68, S81, E81, E61, Q-fi EF51, Q-fi EF71, CF110, SL75 i AX75 zostały uhonorowane w kategorii najporęczniejszych telefonów komórkowych podczas gdy Headset Bluetooth HHB-180 uznano za najlepszy dodatek.

Ten niezwykły w swoim rozmiarze sukces to zarówno zaszczyt jak i motywacja do dalszego tworzenia bardzo pięknych produktów. Oto jak skomentował otrzymanie nagród Manfred Wang, Główny Projektant BenQ’s Lifestyle Design Center: „Bardzo cieszy nas osiągnięcie nowego rekordu w ilości otrzymanych nagród na iF China i to wśród międzynarodowych firm konkurencyjnych przemysłu IT i kategorii telefonów komórkowych. Wkraczamy w erę cyfrowych zdobyczy, ale to tworzenie projektowo innowacyjnych i satysfakcjonujących produktów korespondujących ze stylem życia współczesnego człowieka jest kluczem naszej filozofii twórczej.Polityka Prywatnosci |

BenQ Rezerwacja On Line - Motory - Foto grafik Marcin Łakomski LAX